10.06.2019 – Dnia 6 lipca 2019 roku planujemy zorganizować już III Zjazd Rodzin Przelaskowskich i dalszych krewnych z nazwiskiem powiązanych.

Miejsce Owczarnia przy Podkowie Leśnej pod Warszawą. Gospodarzami zgodzili się zostać ponownie Pan Ireneusz Przelaskowski i jego małżonka Pani Barbara Tkaczyk-Przelaskowska udostępniając swoją pomoc, posesję i ciepłe serca dowodząc wsparcia dla tego wydarzenia, połączenia na nowo rodzin z trzech linii i ich pokoleń po 500-set latach.  Prelekcję poprowadzi Pan Łukasz Przelaskowski – piąty archiwista rodzinny, prezes Fundacji Rodu Przelaskowskich herbu Srzeniawa, historyk z wykształcenia, dziennikarz, pisarz. Zapraszamy na ten jeden dzień do spotkania, poznania się lepiej nam i naszym dzieciom przy ognisku i opowieściom o historii rodu.

1. Data zjazdu:
 – 6 lipca 2019 roku w sobotę, godz. 12:00, Owczarnia, przy Podkowie Leśnej pod Warszawą, Polska.
 Adres:
Ul. Książenicka 53a
05-807 Owczarnia
Można dojechać kolejką podmiejską z Warszawy Centralnej [ www.wkd.com.pl ] do Podkowy Leśnej skąd możemy przyjechać i odebrać autem. Prosimy tylko wcześniej powiadomić, poinformować telefonicznie.
2. Konakt z organizatorem Łukaszem Przelaskowskim – admin@rodprzelaskowskich.com , fundacjaprzelaskowskich@gmail.com lub skyp: poszukiwaczeprzodkow, tel. kom. +48 782 213 727 (jeśli nie będzie możliwości połączenia telefonicznego prosimy wysłać sms, a na pewno Pan Łukasz oddzwoni)
3. Prezentacja multimedialna podsumuwującą historię i badania odnośnie Rodu Przelaskowskich , podane tematy mogą troszkę ulec w kolejności:
A.
– Zarys historyczny epok i wydarzeń, które wpłynęły na losy rodzin Przelaskowskich,
– Początki badań historii rodziny przez archiwistów, a także efekty ich poszukiwań,
– Historia przemieszczenia się trzech linii rodu Przelaskowskich,
– Znaczenie nazwiska Przelaskowski/a – etymologia,
– Zarys historii herbu Srzeniawa, jego znaczenie, odmiany oraz projekt nowej wersji,
– Wybrane postacie historyczne Przelaskowskich i ich osiągnięcia,
– Najstarsze cmentarze przodków,
– Skarb rodu Przelaskowskich
– Badania i wyniki DNA osób z rodziny Przelaskowskich,
B.
– Internetowa Strona rodu i jej znaczenie
– Zasady logowania i korzystania z drzewa genealogicznego
C
– Fundacja Rodu Przelaskowskich Herbu Srzeniawa i jej początek,
– Cele Fundacji,
– Podjęte zadania,
– Podjęte współprace,
– Magazyn historyczno-naukowy Młody Szreniawa i jego zadania,
– Założenia i plany na przyszłość,
D. 
– Propozycje do rozbudowy internetowej strony, sposobu jej funkcjonowania,
– j.w. co do drzewa genealogicznego,
– wstępne ustalenia na czwarty Zjazd, miejsce i czas,
Uwaga, ważne!
1. Poza planowanymi ogniskami, grillami przy dobrej pogodzie możliwe zamówimy catering, stąd trzeba poinformować czy ktoś jest np. wegetarianinem w celu zakupu innego asortymentu na ww. grilla, ognisko, napoje, soki i tp.
Prosimy, aby zabrać ze sobą prowiant pod ognisko i napoje we własnym zakresie.
2. Osoby nie mieszkające w Warszawie i pobliżu dokonują same rezerwacji w hotelach i je opłacają, jeżeli planują przyjechać w piątek i zostać do niedzieli.
3. Dla osób zainteresowanych możemy mieć na uwadze odwiedzeniem zasugerowanych miejsc np. Muzeum Iwaszkiewiczów w Stawisku, Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach, Muzeum Powstania Warszawskiego, Łazienki, Zamek Królewski
4. Jeśli ktoś będzie potrzebował pomocy, porad dojazdu, informacji o miejsca parkingowe, pobliskich hotelach do rezerwacji, a może zechce pomóc w przygotowaniach prosimy kontakotwać się z Panem Łukaszem Przelaskowskim.
    Ważny jest dla nas mile spędzony czas, możliwość lepszego poznania naszych historii, przekazania młodszym pokoleniom pamięci o przodkach, radość z wydarzenia.
Do zobaczenia na zjeździe.
Łukasz Przelaskowski
Uwaga! Prosimy zainteresowane osoby śledzić na bieżąco informacje w obecnych aktualnościach Strony Rodu Przelaskowskich, a także na innych portalach rodzinnych:
– grupa na Facebooku rodziny Przelaskowskich – Пролесковские герба “Sreniawa” (Шренява)
nie bać się pytać, a jeśli ktoś ma ciekawe propozycje śmiało pisać tak, aby wszystko dobrze się udało 🙂
* Wiadomość przeznaczona dla osób noszących nazwisko Przelaskowski/a, a także spokrewnionych np. ich mama, babcia lub dziadek ze strony mamy, taty lub dziadków nosili takie nazwisko bądź pradziadkowie.
Łukasz Przelaskowski