Na III zjeździe rodzinny Przelaskowskich dnia 6 lipca w Owczarni na posesji Państwa Ireneusza i Barbary-Tkaczyk Przelaskowskich pojawiły się w tym roku nowe osoby tj. Walentyna Przelaskowska z domu Tadeuszak [mama Łukasza Przelaskowskiego], Krystian Sekowski, którego mama Pani Monika pochodzi z rodziny Przelaskowskich, obecnie mieszka w Kanadzie.

Krótka historia, portfolio Pana Krystiana Sekowskiego – ‘Pianista i chórmistrz polsko-kanadyjskiego pochodzenia. Prowadził w Kanadzie dwa zespoły śpiewacze – „Grandin Singers” i „Lex Orandi Children’s Choir”, aktywnie działał w środowisku polonijnym w tym kraju (m.in. dyrygował kanadyjską premierą „Missa Paschalis” Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego). W 2017 roku otrzymał stypendium „Polish Singers Alliance Scholarship” fundacji Leokadij Dombroskiej z Pensylwanii za swoje osiągnięcia na rzecz promocji polskiej kultury. Pianista występuje także jako kameralista, współtworząc „Genesius Duo” wraz z pianistką Stephanie Kwan’. Obecnie kontynuuje studia na poziomie magisterskim w zakresie fortepianu solowego i kameralistyki fortepianowej w Akademii im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, w klasach profesorów Jarosława Drzewieckiego, Jerzego Sulikowskiego, Mariusza Klimsiaka, Michała Szymanowskiego i Bartłomieja Weznera. Dodatkowo reprezentuje Podkarpacką Fundację Rozwoju Kultury.

Więcej o osobie Krystiana na www.konkursmuzykipolskiej.pl/home-pl.

Kolejni, zaproszeni, wyjątkowi i specjalni goście, jakich nie mamy już na zdjęciach to artystka, malarka Pani #SamantaPaszkiewicz ze swoim małżonkiem.

 

Pani Magdalena Przelaskowska z Warszawy powiadomiła z rana o niemożliwości swojego przyjazdu z córeczką, a także Pani Joanna Skrobacka z Poznania z trzema córeczkami z powodu awarii auta [św. p. Mama Pani Joanny to znana malarka Wanda Przelaskowska]. Na wieczór zadzwoniła do Nas śląc pozdrowienia i proponując swoją pomoc na przyszłość.

Wierzymy, że poruszone tematy i pomysły nad rozwojem fundacji rodzinnej przyniosą z czasem efekty.

Dziękujemy za przyjazd tym wszystkim osobom, a jednocześnie zapraszamy inne rodziny Przelaskowskich oraz osób z nimi spokrewnionych do częstszych kontaktów, wymiany informacji o historii rodzin, spotkań, a szczególnie na IV zjazd Rodu Przelaskowskich w 2020 roku 🙂 Dziękuję gospodarzom za ugoszczenie, gościom za przyjazd i możliwość poznania się lepiej.

Zapraszamy również wszystkich Przelaskowskich, osoby z rodziną powiązane, a także chcące wesprzeć nasze działania, badania archiwalne oraz inne plany rozwojowe na dobrowolne wsparcie finansowe w formie darowizn finansowych przekazując dowolne przelewy finansowe na konto fundacji pod hasłem Darowizna bądź współpracy.

Konto Fundacji Rodu Przelaskowskich herbu Srzeniawa: 14 1950 0001 2006 0621 5921 0002 – Bank Pekao

Pozdrawiam serdecznie. Łukasz Przelaskowski – 5-y archiwista.